Szwajcarskie zegarki już od wielu lat są najchętniej kupowane na całym świecie. Nic dziwnego! Słyną jako synonim wysokiej jakości i niezawodności. Czasowniki z napisem SWISS MADE wybierane są przez najbardziej wymagających klientów. To prawdziwy symbol prestiżu i klasy. Jakie zegarki szwajcarskie są najbardziej popularne?

Tissot – tradycja z domieszką nowoczesności

Szwajcarskie zegarki marki Tissot to jedne z najpopularniejszych modeli czasowników, wywodzących się z tego kraju. Historia firmy rozpoczyna się w małym, szwajcarskim miasteczku Le Locle. To tutaj Charles- Felicinen Tissot wraz z synem zajęli się składaniem zegarków z części, które dostarczali im okoliczni mieszkańcy. Syn Charles’a – Emil odbył solidne wykształcenie w zawodzie zegarmistrza. Uczył się u lokalnych rzemieślników oraz udał się do Nowego Jorku, gdzie pod okiem wujka doskonalił umiejętności. W 1853 roku w ich domu powstał warsztat, w którym składali wysokiej jakości zegarki kieszonkowe. Marka szczególną popularność zdobyła najpierw w Rosji a później w Ameryce Północnej oraz w całej Europie. Tissot są to szwajcarskie zegarki męskie oraz damskie, proponowane miłośnikom klasycznego stylu. Słyną z niezawodności oraz precyzyjnego wykonania, zdobywając serca użytkowników ceniących jakość i ponadczasowe piękno.

Certina – sportowy charakter i precyzja

Marka Certina może pochwalić się 130-letnią tradycją. Narodziła się w roku 1888 w szwajcarskim miasteczku Grenchen. U stóp pięknych gór Jura bracia Alfred i Adolf Kurth założyli swój pierwszy warsztat zegarmistrzowski. Przez kolejne lata ich zakład się rozbudowywał i powiększał, zatrudniając więcej pracowników. Już w 20 latach XX wieku marka, która nazywała się wtedy Grana, otrzymała kilka nagród za wysoką jakość produktów. Ich pierwsze zegarki były wykorzystane w zimowej ekspedycji w himalaje oraz brały udział w podwodnym projekcie marynarki wojennej, stawiając czoła wszystkim wyzwaniom. Logo żółwia, które dziś pojawia się na deklach przypomina nam o trwałości oraz wysokiej wodoszczelności zegarków. Dedykowane są one osobom wymagającym, gdyż sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach.

Adriatica – atrakcyjne modele, dostępne dla każdego

Historia marki Adriatica rozpoczyna się w 1852 roku, w szwajcarskiej miejscowości Moutelier. Powstała ona z połączenia dwóch firm – Adria i Adriatica, co nastąpiło 17 lat po zakończeniu wojny. Zegarki tej szwajcarskiej marki były szczególnie popularne w Finlandii, a w Polsce pojawiły się dopiero w latach 90. Adriatica ma na celu tworzenie nowoczesnych modeli, które przypadną do gustu szerokiemu gronu odbiorców. Produkuje ona zarówno zegarki szwajcarskie damskie, jak i męskie, dostępne w oryginalnych wzorach i modelach. Adriatica specjalizuje się w stalowych, tytanowych i złotych zegarkach. Wśród wielu klasycznych kolekcji, znajdziemy również modele ze wskazaniem faz księżyca oraz chronografem. Ta szwajcarska marka jest dziś znana na całym świecie i ceniona za wysokiej jakości zegarki, dostępne w przystępnych cenach.